Film gepubliceerd over Symposium en tentoonstelling ‘Molukse woonwijk Wormerveer’ in 2025
In het kader van 63 jaar Molukse woonwijk in Wormerveer organiseerde het Gemeentearchief Zaanstad op 26 maart 2025 in samenwerking met de Molukse Raad Zaanstad een symposium met aansluitend opening van de tentoonstelling over de Molukse bewoners die in de zomer en in het najaar van 1962 in de wijk in Wormerveer Noord kwamen wonen.
Tijdens het symposium in de raadzaal van het stadhuis Zaanstad kwamen sprekers van verschillende generaties aan het woord. Daarna werd de tentoonstelling over de ontwikkeling van de wijk en de geschiedenis van de bewoners bezichtigd in het de publiekshal van het stadhuis. Er waren foto’s, krantenartikelen, atlaskaarten uit zowel het Gemeentearchief als de privéarchieven van de bewoners te zien.
Hieraan zijn enkele jaren van voorbereiding en samenwerking voorafgegaan. Het is daarom heel waardevol dat het eindproduct op film is vastgelegd door de heer John Amanupunjo. De film toont het inrichten van de vitrines en de raadzaal op 25 maart 2025; vervolgens zijn ook de voordrachten van alle sprekers van het symposium op 26 maart 2025 terug te zien en luisteren.
U kunt de film van hier op Vimeo bekijken.
Het programma van het symposium was als volgt:
Welkomstwoord door de ceremoniemeester, gemeentearchivaris Jan van der Male
Opening symposium door wethouder Harrie van der Laan
Gastsprekers:
de heer Anis Supusepa, voorzitter van Stichting Molukse Raad Zaanstad
de heer Marc Licumahuwa, jongere 3e generatie, Manager Productie bij Royal Duyvis Wiener
de heer Djodjie Rinsampessy, Dichter/voordrachter, organisator, publicist, columnist voor het landelijk Moluks maandblad Marinjo en initiatiefnemer van de stichting Karang die zich inzet voor Molukse auteurs.
de heer Prof. Dr. Fridus Steijlen, Antropoloog, emeritus hoogleraar Molukse migratie en cultuur aan de Universiteit van Amsterdam en auteur van meerdere wetenschappelijke studies over de Molukse gemeenschap in Nederland.